Kontakt

Styrelse och kontaktpersoner

Nedan hittar du kontaktuppgifter till samtliga av våra
medarbetare.

Ordförande
Anna Karin Östling Sjöstrand
070-587 50 54, sjostrand@telia.com
Vice ordförande och sekreterare
Siv Boman
073-024 06 19, siv.boman@umepost.com
Kassör
Carin Bergman
070-353 65 20, carin.be@telia.com
Studiecirklar
Lena Lundström
070-690 61 79, lena.lundstrom@trandansen.se
Föreläsningar och hemsidan
Torvald Wictorsson
070-523 74 48, torvald.wictorsson@gmail.com
Styrelseledamot
Jan Johansson
jan@ordpolen.se
Styrelseledamot och medlemskontakter
Cathrina Strandberg
cathrina.strandberg@gmail.com
Styrelseledamot
Olof Lindberg
olof.lindberg@ume.se
Styrelseledamot
Monika Stern
monika.stern@umeafolketshus.se
Styrelseledamot
Birgitta Bernspång
bigganbs@gmail.com

Umeå Senioruniversitet

Nygatan 43
903 30 Umeå
info@umse.nu
Facebook